Baharla Bedenin Uyanışı

Baharın uyanışını yogayla birlikte karşılamanın tam zamanı!

İlkbaharda doğayı gözlemlersek, yeni bir yaşama başlama, canlanma, uyanma, büyüme ve iyileşme mevsimi olduğunu görürüz. Bunun yanı sıra Hint yaşam bilimi Ayurveda’ya göre; bahar ayları yaklaşırken bedenimizdeki “kapha dosha” artar ve beraberinde hareketsizliği, ağır hissetmeyi, güç kaybını, kayıtsızlığı ve sıkılganlığı getirir. Biz buna ‘bahar yorgunluğu’ adını veririz ve bu durumla nasıl başa çıkabileceğimizi genellikle bilemeyiz.

Bu durumdan kurtulup, kendimizi daha hafif, dinç, gençleşmiş, enerji dolu hissetmenin yollarından bazıları; doğada gördüğümüz hareketi, heyecanı, uyanmayı ve büyüme enerjisini hayatımıza dahil edebilmektir. Güne erken başlamanın, kalktıktan sonra açık havada spor veya yürüyüş yapmanın, eklemlerimizi ısıtıp vücudu esnetmenin bahar aylarında ayrı bir önemi vardır.

Hazırladığım bu workshop, bedenimizi bahara hazırlayıp, (kapha dosha’nın etkileri için) ruhumuzu dengelememizi ve kalplerimizi sevgiye açabilmeyi amaçlıyor. Ayrıca bedenin esnekliğini ve gücünü artmasına yardımcı vinyasa serileri içinde akabilmeyi hedefliyor.

24 mart 2017 – 19:00 – 21:00 : Baharla Bedenin Uyanışı
(Cuma günü dolduğu takdirde, 25 Mart Cumartesi 19:00’da whorkshopun tekrarı planlanacaktır.)

Kontenjan sınırlı olduğundan derslere katılım için kesin kayıt gerekmektedir.
Devam edecek workshoplar birbirinin devamı niteliğindedir.
Tarihleri bir sonraki ay içerisinde açıklanacaktır.

Kayıt ve bilgi için:
Nilgün ALGÜNEY
0(541) 828 8595�
nilgun@yogavepilates.com�
www.yogavepilates.comnilgun_workshop_Mart2017-facebook

Bir yanıt yazın